Urinoterapie pro každého

 

     Metoda urinoterapie je  popsána např. v knize  „Jak rozumět vlastní duši“ autorky Wahlgrenis, ze které cituji:

„Lidské tělo je geniální, samo o sobě má obrovskou samoléčivou a regenerační schopnost. Urinoterapie představuje jednu z téměř výlučně fungujících metod prakticky na jakékoliv onemocnění. Dojít k vnitřnímu užívání uriny nebylo možné ihned.

     Vlastní urina obsahuje látky podobně jako homeopatika, která pro vás připraví odborník – homeopat. Urina je tekutina, jejíž každá kapka právě pro vás působí léčivě. Tělo ji ale nedokáže vstřebat kompletně, proto je vylučována a odchází z těla ven.

     Pokud vás urinoterapie zaujala, můžete nejprve začít s oplachováním pokožky. Vnímejte, co pro vás bude příjemné, možná se rozhodnete pro oplachování urinou čerstvou, necháte ji odstát nebo ji naředíte vodou. Uvidíte, že kůže bude už po několika dnech jemnější a hladší, ustupují mozoly a otlaky, mizí pigmentové skvrny, ekzémy. Lze potírat problematická místa kolem očí, vrásky ustupují a zrak je ostřejší. Znám několik lidí, kteří si urinou vyplachovali oči, a odložili dioptrické brýle.

     Můžete také čas od času urinu vmasírovat do vlasové pokožky, vlasy jsou pak živější a lesklé.  Jakékoliv otevřené rány (škrábnutí, bodnutí hmyzem, opar, záděra apod.) lze urinou potírat, hojení je velice rychlé.

     Rozhodnete-li se pro vnitřní užívání, nejdříve potřebujete odstoupit od vzorců z dětství, že tohle je „fuj“. Nikdo vás nenutí vypít najednou plnou sklenici. Můžete si připravit k pití urinu naředěnou s vodou (koncentrace záleží  na vás).“

***

     Moje poznámka: Po přečtení této kapitolky jsem si vzpomněl na knihu Jiřího Cingroše „Sám sobě doktorem“, která vyšla tuším v devadesátých letech 20. století.  Byla to první kniha na českém trhu o možnosti léčení pomocí vlastní uriny. Neměl jsem po přečtení knihy žádné pochybnosti o působení urinoterapie, ale představa o způsobech užívání uriny mě odradila od této léčebné metody. Až po přečtení výše uvedené knihy české autorky Wahlgrenis jsem si uvědomil, co se nám lidem nabízí a že jsou ještě jiné možnosti jak využít této možnosti léčení.

 

     Moje poznání skrze mé Vyšší Já a skrze informace sdělené multidimenzionální bytosti jménem Kryon.

     Urinoterapie patří mezi „léky s živou esencí“, která působí na tělo skrze „Innate – moudrost našeho těla.“  (Více viz můj text „Způsoby léčení nemocí“ na https://duchovnipoznatky.webnode.cz.) Urinoterapie je dar lidstvu od Boha Stvořitele a tento dar mělo lidstvo od pradávna. Obdobně jako u homeopatie to ale není chemie, která léčí, ale je to energetická informace v urině obsažená.

     Co z toho vyplývá a co s tím souvisí?

     1. Je to důležité uvědomění, že všechno je energie, která má své vibrace, barvu, melodii a vůní. Proto lze využívat především energii této uriny bez jakéhokoliv fyzického kontaktu s ní. Protože samotná chemie uriny nic neléčí!!

     2. V nové energii, která proudí na Zemi od roku 2000, je možné vyjádřit záměr toho, co se má urinou v našem těle docílit. Protože čistý záměr je vším!!! S tím je také spojená víra, že dojde k léčení!!! Záměr je třeba zaměřit vždy jen na jeden zdravotní problém.

     3. Veškerá uzdravující schopnost je obsažena v naší trojjedinosti úplné duše, mysli a těla!!!

 

     Co lze urinoterapií léčit:

     Jedná se o nemoci spojené se soustavami a částmi soustav v našem těle jako je soustava kožní, svalová, šlachy a vazy, tepenný systém, žilní systém, krev, trávicí soustava – žaludek, játra, tenké střevo, tlusté střevo, dýchací soustava – plíce, vylučovací soustava – prostata, ledviny, močový měchýř, endokrinní soustava – příštítná tělíska, nadledvinky, slinivka břišní, nervová soustava – mícha, sympatikus, parasympatikus, smyslová soustava – zrak, sluch, hlasivky, lymfatický systém.

     S pomocí urinoterapie nelze léčit kosterní soustavu,  páteř, srdce, CNS, mozek, toxické znečištění, posílení imunity.

 

     Jak tedy můžeme postupovat v sebeléčení urinou bez fyzického kontaktu s ní?

1.  K tomuto účelu si vyhradíme sklenici o objemu cca 2 až 3 dcl.

2. Pro ranní léčení použijeme nikoliv první, ale až druhou dávku uriny. Postačující množství je 0,5 – 1 dcl.

3. Skleničku s urinou vezmeme po dobu alespoň 10 minut do obou rukou a vyjádříme nahlas záměr slovy:  „Ve jménu Nejvyššího principu lásky a stvoření vyjadřuji záměr, aby energie této uriny uzdravila……..“   (pojmenuji příslušný orgán a nemoc v našem těle). Příklad: „Ve jménu Nejvyššího principu lásky a stvoření vyjadřuji záměr, aby energie této mé vlastní uriny očistila celou moji kožní soustavu od akné, ekzému, mateřských znamének, bradavic, pigmentových skvrn, vyrážek, pásového oparu, vřídků, plísní, stařeckých skvrn atd.“, dle toho, co je pro nás aktuální.

4. Tomuto vyslovenému záměru rozumí moudrost, inteligence našeho těla, naše kvantová INNATE.  Innate pak řídí postupné procesy v našem těle až do uzdravení dle záměru. Pro další léčení použijeme večerní urinu z doby mezi 17.   a 20. hodinou, vyslovíme záměr a léčíme se s ní stejným způsobem jako ráno.

5. Tuto činnost je třeba opakovat až do vymizení nemoci či postižení. Toto léčení může trvat až 1 měsíc. Ne všichni lidé mohou být tímto způsobem vyléčení. Souvisí to totiž se změnou myšlení, cítění, vnímání a jednání, protože všechny nemoci mají karmický původ.

6.  Pokud nemáte ráno dostatek času na zajištění 2. dávky uriny a léčení s ní, můžete ráno použít odstátou urinu z předešlého večera a večer zase odstátou urinu z 1. dávky z dnešního rána.

     Napsal Jan Heczko, červenec 2017

     Příloha 1: Informace z webu „celostnimedicina.cz


Více informací na: https://www.celostnimedicina.cz/urinoterapie.htm#ixzz4nlEOReRg                                                  

 
     Urinoterapie je znovuobjevená metoda celostní medicíny využívající k prevenci a léčbě nemocí vlastní moč. Tuto preventivní a léčebnou metodu používá lidstvo od nepaměti. První písemné zprávy o ní jsou staré 5000 let a pochází z Indie. Je to Traktát o léčbě močí Šivambukvalpa. Urinoterapie se používá po celém světě. V Evropě její rozmach v 19. století a na počátku 20. stol. ukončil objev antibiotik. Moderní způsoby léčby a předsudky tuto účinnou metodu úplně vytlačily. Ostatně tuto techniku zná ještě mnoho lidí z vyprávění o našich předcích. Například při řezném poranění při práci na poli se vlastní moč běžně používala k vymytí a desinfekci rány.

      V současné době se výzkumem uriny a jejího léčebného využití zabývají vědci v Evropě, USA, Indii, Austrálii i Japonsku. V Mexiku a Japonsku je již urinoterapie součástí studia na lékařských fakultách. V těchto zemích je také několik klinik s urinoterapeutickou léčbou. Během sta let výzkumu, věnovaného urině a jejím složkám, byly zjištěny následující poznatky. Urina překvapivě snadno zabíjí viry. V silné koncentraci nejenže oslabuje viry  jako jsou obrna a vzteklina, ale přímo je ničí. Zároveň účinkuje jako výtečná a jistá přirozená vakcína a osvědčila se v léčbě široké škály neduhů, včetně chronických a akutních zánětů jater, černého kašle, astmatu, senné rýmy, planých neštovic, migrény a zažívacích potíží. Dále zkoušky s urinou prověřily, že zaručeně léčí šedý zákal. Bylo zjištěno, že mnohé tělesné nemoci byly urinou zmírněné, např. roztroušená skleróza, zánět tlustého střeva, vysoký krevní tlak, lupus, revmatický zánět kloubů, zánět jater, hyperaktivita, ekzém, cukrovka, pásový opar.
     O tom, že příznivců urinoterapie v lékařských a vědeckých kruzích přibývá, také svědčí to, že III. světového urinoterapeutického kongresu v Brazílii se zúčastnilo přes 300 lékařů ze 43 zemí všech kontinentů. Z České republiky se ho zúčastnila nejznámější odbornice na urinoterapii v České republice MUDr. Vilma Partyková.

     MUDr. Vilma Partyková je absolventkou Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po skončení studia pracovala 7 let na klinice, z toho 5 let jako anesteziolog na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Fakultní nemocnice na Královských Vinohradech v Praze. Tento obor jí byl vynikající průpravou pro další lékařské působení. Přes 20 let pracovala jako všeobecná a obvodní lékařka. Tři roky byla vedoucí lékařkou polikliniky československého velvyslanectví v Moskvě. Absolvovala postgraduální kurz reflexní terapie a akupunktury na Lékařské fakultě Lomonosovovy univerzity. Získala při tom i řadu odborných kontaktů a s jejich pomocí poznala teoreticky a prakticky netradiční léčebné metody, jako jsou akupunktura, bezkontaktní masáže, urinoterapie a léčebné hladovění. S těmito metodami má dvacet let praktických zkušeností. Sepsala soubor publikací o přírodních léčebných metodách prevence a léčení nemocí,  které se dostaly k mnoha tisícům čtenářů. Jako přední odborník se účastnila světových  urinoterapeutických kongresů v Brazílii 2003, Mexiku 2009 a  USA 2013. MUDr. Partyková v rámci  přednášek poskytuje konzultace a také bezplatně radí, hlavně elektronickou poštou,  nemocným, kteří žádají o pomoc. O urinoterapii napsala již druhou knihu, která byla inspirována ohlasem pacientů, čtenářů autorčiných článků a knih, posluchačů jejích přednášek a zájmem široké veřejnosti.
     Přestože v celém světě je urinoterapie běžnou záležitostí a žádným tabu, pro mnoho lidí je použití této vlastní tělní tekutiny nepřijatelné a vzbuzující odpor. Svůj podíl na tom má pochopitelně výchova, kdy je již malým dětem vštěpována představa o své moči jako o něčem nečistém a špatném. Urina každého člověka je produkována přesně na míru, jako ultrafiltrát koluje v našich cévách a poté ji ledviny přefiltrují. Do ní pak vyloučí všechny látky, které již tělo v danou chvíli nepotřebuje. Moč obsahuje mnoho různých látek- vitamíny, enzymy, hormony, soli, proteiny, minerály i stopové prvky a další, které dosud nebyly objeveny. Urina je také významným zdrojem pro stanovení diagnózy, jak to všichni známe z praxe u lékaře. Moč je totiž přesným obrazem stavu organismu, protože vzniká z krevní plazmy jako produkt látkové výměny v lidském těle, které se účastní všechny orgány lidského těla, krev a každá buňka. Součástí uriny je i voda a ta má schopnost přenášet a zachovávat informace. Proto nese také informaci o všech probíhajících i nastávajících chorobných procesech uvnitř těla, ale i o přesném umístění všech postižení. Možná z těchto důvodů jsou i někteří léčitelé schopni z moči pacienta rozpoznat jeho nemoci. A při urinoterapii se tyto infomace dostávají různými způsoby zpět do lidského organismu, kde vyvolávají určité reakce a dochází k léčení na podobném principu jako u homeopatie. Podstatná a důležitá při urinoterapii je skutečnost, že se vždy léčí a ozdravuje organismus jako celek a ne pouze určitý orgán či nemoc. Urina je vždy po ruce a její složení se během léčby mění podle potřeb organismu. Urinoterapie nemá na rozdíl od chemických léků vedlejší účinky a je netoxická.
     Používání uriny je velmi široké - může se vmasírovat do problematických částí těla, kapat pod jazyk, aplikovat podkožně, slouží k potírání, obkladům, na klystýr a v určitých případech je ji možno i pít. Pití ranní moči také praktikují a doporučují někteří jogíni. V těchto případech je však nutné se s účinky a aplikací urinoterapie podrobně seznámit či poradit s lékařem zabývajícím se celostní medicínou. Při nesprávném postupu a aplikaci může urina uvolnit z těla najednou příliš mnoho odpadních látek, kterými byl organismus během života zanesen.To může způsobit komplikace vylučovacím orgánům. Vždy je doporučováno používat vlastní urinu, lze ji i homeopaticky upravit s vodou a aplikovat, či odpařenou jako krystalky sypat do rány.

     Z toho co bylo doposud výzkumem ověřeno a potvrzeno je jasné, že lidská urina neobsahuje žádné jedy, ale právě naopak se opětovným použitím uriny organismus obohacuje obrannými látkami a léčí bez vedlejších účinků. Záleží tedy pouze na nás a našich postojích, abychom se naučili plně využívat této neobyčejné látky, která je velkým pomocníkem pro každého z nás.

     Autor: Radek Martl  

 

     Moje poznámka: Myslím, že tyto všechny předchozí informace ukazují přesvědčivě na význam vlastní uriny pro sebeléčení, prakticky zadarmo.  (Tohle nemá farmaceutický průmysl rád. Proto se nedivme ani reakci skeptiků.) Vysvětlení pojmů Kryon, innate lze najít na mém webu https://duchovnipoznatky.webnode.cz.

 

     Moje vložené části textu jsou psány kurzívou.